Další dva zranění při výbuchu ve Frenštátu opustili nemocnici v Ostravě

Ostravská fakultní nemocnice propustila další dva zraněné z Frenštátu pod Radhoštěm do domácího léčení. Při nedělní tragédii, kdy tam explodoval panelový dům, zemřelo nejméně pět lidí a jedenáct zraněných odvezli záchranáři. Teď už v péči lékařů zůstávají jen čtyři lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fakultní nemocnice Ostrava | Foto: Fakultní nemocnice Ostrava

„Na základě zhodnocení aktuálního zdravotního stavu lékaři rozhodli o propuštění do domácího ošetřování,“ potvrdil Tomáš Oborný z ostravské fakultní nemocnice.

„V dané chvíli nám zůstávají v nemocnici čtyři pacienti. Tři z nich jsou hospitalizováni na jednotce intenzivní péče, z čehož dva nejvážnější poranění bohužel zůstávají i nadále v kritickém stavu. A stále nám ještě v péči zůstává jeden dětský pacient,“ doplnil.

Sbírka pro oběti nedělní tragédie ve Frenštátu se rychle rozrůstá. Město drží třídenní smutek

Číst článek

Za nedělní výbuch ve Frenštátě pod Radhoštěm nejspíš může jeden z obyvatelů domu. Policie pracuje s verzí, že dvaašedesátiletý muž způsobil explozi a následný požár úmyslně.

Asi třicítka obyvatel přilehlého domu je pořád v náhradním ubytování, a to nejčastěji u svých příbuzných nebo v nedalekém autokempu. Do svých domovů by se měli vrátit v následujících dnech.

Mezitím stále pokračuje vlna solidarity s oběťmi neštěstí. Na bankovním účtu sbírky jsou už více než čtyři miliony korun. Radnice města také vyhlásila třídenní smutek za oběti nedělního výbuchu. Do pátku se ruší všechny městské kulturní akce.

Jana Jeckelová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme