Další etapa stavby tunelu Blanka má začít, Praha ale stále neplatí

Praha stále neplatí za stavbu tunelového komplexu Blanka. Aktuální dluh dodavatelům se vyšplhal na více než 1,5 miliardy korun. To nepříznivě ovlivňuje postup stavby. Pokud například tento týden nezačnou práce na Prašném mostě v Dejvicích, hrozí, že se celý projekt výrazně zpomalí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tunel Blanka | Foto: Hynek Bulíř

Podle mluvčího Metrostavu Františka Poláka by dokonce mohlo dojít k úplnému zastavení a zakonzervování projektu v případě, že Praha od dubna nezačne za Blanku řádně platit.

„Pokud se to nestane a stavbu bychom museli přerušit, tak vznikají ohromné škody nejen na těch vlastních pracích, které by nebyly dokončeny, ale samozřejmě stavba bude potřebovat trvalé provozní náklady.“

„Abychom byli připraveni, tak jsme objednali nějaké základní parametry, co by znamenalo, kdyby se to zastavilo," poznamenal Polák.

Severozápadní část pražského Městského okruhu - tunelový komplex Blanka | Foto: ČTK

Podle studie, kterou zadal magistrát, by zakonzervování Blanky Prahu přišlo na 400 milionů. Tunel Blanka měl být původně zprovozněn v květnu příštího roku.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme