Děčínská městská policie posiluje stavy, přibude už druhý psovod

Děčínská městská policie bude mít brzy už dva psovody se psy. Na začátku roku začal v ulicích sloužit černý vlčák Chose, teď k němu přibude rotvajler Sam. Jeho psovod je strážník čekatel. Se Samem si na sebe zatím zvykají, třeba při nácviku obrany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní pes děčínské městské policie | Foto: Daniela Pilařová

Strážník čekatel Petr Kaška právě navedl svého dvouapůlletého rotvajlera Sama na figuranta, který krouží kolem psa a předstírá útok na jeho pána.

„Rukávy, ochranné oblečení, obušek,“ vypočítává své vybavení policejní figurant Jakub Karbusický, který má se služebními psy bohatou zkušenost.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výcvik služebních psů se zajímala reportérka Daniela Pilařová

I se svým parťákem projde velmi intenzivním tréninkem. Správný služební pes musí nejen umět bránit svého pána, nesmí se také leknout třeba výstřelu ze zbraně.

Ale i dalších různých situací, ve kterých se může při službě ocitnout. A to už může být za dva měsíce.

„Pokud složím úspěšně zkoušky a připravím si psa, aby i on zkoušky složil, tak by to mohlo vycházet na začátek května,“ říká Karbusický.

Služební psy využívají také téměř všechny složky Policie České repuliky. Psi pomáhají při vyhledávání drog, výbušnin, pohřešovaných lidí nebo lidských ostatků.

Daniela Pilařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme