Děčínské sídliště Boletice je bez teplé vody, praskl tu hlavní horkovod

Bez teplé vody jsou od noci obyvatelé děčínského sídliště Boletice. Může za to prasklé potrubí horkovodu. Pokud opravy půjdou podle plánu, měla by teplá voda v téměř sedmdesáti domech do večera opět téct.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavebníci začali při stavbě objezdu s úpravou horkovodu | Foto: Hana Mikulincová

„Praskl hlavní páteřní rozvod mezi sídlištěm a naší výtopnou, centrálním zdrojem vytápění. Tím pádem je odstavena dodávka teplé užitkové vody a ústředního topení,“ potvrdil dispečer Kamil Ježek ze společnosti Termo Děčín, která teplou vodu na sídliště dodává.

Někteří obyvatelé dopoledne kvůli havárii horkovodu opustili své byty a odjeli k příbuzným. Školáci výpadkem tepla a teplé vody postiženi nebyli, na Děčínsku totiž mají tento týden prázdniny. Zdejší mateřská školka, která ale v provozu je, musí topit přímotopy.

Přehrát

00:00 / 00:00

V děčínské čtvrti Boletice natáčel redaktor Jan Beneš

Děčínský magistrát, pod který Boletice jako městská část spadají, od občanů dosud nezaregistroval v souvislosti s havárií žádné žádosti o pomoc. Podle primátora Děčína za ČSSD Františka Pelanta je však připraven je řešit.

Technici společnosti Termo Děčín v současné chvíli svařují opravené potrubí a musí ho ještě natlakovat a naplnit. Teplá voda a teplo by se měly vrátit do domácností v Boleticích po 17. hodině.

Jan Beneš, Matěj Skalický, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme