Děčínskou zoo poznají návštěvníci očima nevidomých

V děčínské zoologické zahradě se slaví Den bílé hole. Speciální program mohou vyzkoušet jak zrakově postižení, tak i ti, kterým oči plně slouží. Návštěvníci budou hmatem poznávat zvířata, čichem prozkoumají vůně nebo ochutnají, čím se některá zvířata krmí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Den bílé hole v Zoo Děčín | Foto: Zoo Děčín

Program začíná v deset hodin dopoledne v zoo-škole. Návštěvníci budou moci třeba hmatem poznávat živá zvířata nebo různé přírodniny. Budou se také smět podívat do některých výběhů, které jsou normálně uzavřené.

Podstatou je přiblížit zvířata i jiným způsobem, než jsou lidé se zdravýma očima zvyklí. Čichem prozkoumají typické zvířecí vůně, zvuky je zavedou do lesů, k rybníkům nebo na pole a budou moci hádat, kdo se ozývá. A na řadu přijde i chuť, a to při drobné ochutnávce toho, čím se v děčínské zoo krmí některá zvířata.

Samotný Den bílé hole je starý téměř půl století. V loňském roce si svět zrakově postižených vyzkoušeli v zoo poprvé například studenti třetího ročníku oboru sociální péče Střední zdravotnické školy v Děčíně.

Program v děčínské zoo končí ve dvě hodiny odpoledne.

Setkání se zvířaty v Zoo Děčín | Foto: Zoo Děčín

Iva Zítková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme