Dělníci v Orlové sundali asfalt z cesty, teď odmítají položit nový

Sousedé říkali jejímu obydlí "dům u slunečnic", letos se ale květinami pochlubit nemůže a ironicky používá název "dům u prachu". To je příběh šedesátileté důchodkyně Blaženy z Orlové. Bydlí hned u cesty, ze které sundali dělníci asfalt. A firma kvůli sporům s radnicí odmítá položit nový. Lidé se tak už několik měsíců dusí prachem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uzavírka Husovy ulice v Mimoni | Foto: Tomáš Mařas

Lidé v Orlové žijí už několik měsíců v oblacích prachu. Stavební firma rozkopala kvůli kanalizaci cesty v místní části Zimný důl. Jenže pak si radnice začala stěžovat na kvalitu práce, začaly spory a dělníci zmizeli. Zůstaly po nich silnice bez asfaltu, ze kterých trčí víka od kanálů. Mezi nimi kličkují cyklisté, auta i autobusy.

„Autobusy trpí. Vidíte, že místy už tu žádná cesta není, tady už nic nenakličkujete. Autobusy stojí miliony, některé vozy dokonce dotuje Evropská unie. A jsou tady obrovské výmoly.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Obyvatelé Orlové si stěžují na stav cesty vedoucí kolem jejich domů

„Já jsem místní a musím říct, že je to katastrofa i pro naše osobní vozy,“ stěžuje si na stav cesty jeden z místních obyvatel.

Šedesátiletá paní Blažena, která bydlí přímo u cesty, byla vždy hrdá na svou zahrádku. Letos se ale nemá čím pochlubit.

„Loni tady tomu říkali 'dům u slunečnic', protože jsem tu měla krásné slunečnice. Letos je to pohroma. Jsme spíše dům 'u prachu'. Navíc nás z toho prachu bolí v krku,“ vysvětluje paní Božena.

Zástupce firmy Subterra tvrdí, že asfalt položit nemohou, protože cesty mají špatné podloží, které není tak pevné, a tak by vše popraskalo. Od města prý o tom včas nedostali informace.

Radnice zase říká, že si to společnost měla zjsitit, dřív než vše rozkopala. Starosta chce nový asfalt na cesty dát a zaplatit to z městské kasy, ale nejdříve příští rok.

Andrea Čánová, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme