Dělostřeleckou tvrz Hůrka čeká rekonstrukce. Provoz však neomezí

Kralická pevnostní oblast je připravená na jarní nápor turistů, podle boudařů to zatím vypadá na velice dobrou sezónu. A návštěvníci se mohou těšit i na další novinky. Nejlépe dostupnou dělostřeleckou tvrz Hůrka letos čeká velkolepá rekonstrukce. Práce by ale prohlídky omezit neměly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od června 2010 je v rámci prohlídky tvrze Hůrka možné zhlédnout také expozici S padákem nad hlavou věnovanou československým výsadkovým operacím za 2. světové války rámci prohlídky tvrze Hůrka možné zhlédnout také expozici S padákem nad hlavou věnovanou č | Foto: Luděk Vávra

Město Králíky má nejdokončenější dělostřeleckou tvrz v České republice ve svém vlastnictví už tři roky a získalo také bezmála dvacetimilionový evropský grant na její revitalizaci.

Projekt také počítá se zlepšením komfortu pro návštěvníky. „To znamená čekací hala, kvalitní sociální zázemí,“ říká správce tvrze Luděk Vávra. Změny čekají i na podzemní prostory.

„Vestavba originálních pancéřových prvků, osazení klimatizační jednotky, čímž by se mělo zlepšit klima v podzemí.“ Díky tomu bude možné pořádat pod zemí i výstavy bez rizika, že vlhko poškodí exponáty.

Práce začnou na jaře a boudaři se budou snažit provoz kvůli nim neomezovat. Věří, že návštěvníci si i přes stavební ruch prohlídky užijí.

Hůrka je jen jednou z pevností, má však atraktivní polohu, protože na rozdíl od ostatních tvrzí leží hned u hlavní silnice. Prohlídky začínají v 11, 13 a 15 hodin a počítejte s tím, že trvají 70 minut.

Lucie Maňourová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme