Demonstrace za zbitého chlapce zatím probíhá v Břeclavi bez násilností

Na břeclavském náměstí T. G. Masaryka demonstrují občané na podporu napadeného chlapce. Jsou mezi nimi pravicoví extremisté s jasným protiromským zájmem. K žádnému incidentu zatím nedošlo, vše sledují posílené hlídky policie a strážníků. Lidé obvinili z neutěšené bezpečnostní situace radnici.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý hovoří k demonstrantům

Starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý hovoří k demonstrantům | Zdroj: ČTK

Průvod zhruba 2000 lidí vyšel od břeclavského nádraží. Většina z účastníků jsou místní, kteří přišli podpořit rodinu zraněného chlapce.

Nejvíce slyšet však je asi 500 radikálů, kteří nesou protiromské transparenty a hlasitě skandují protiromská hesla.

Průvod se vydal přes pěší zónu na náměstí T. G. Masaryka. Skupinky radikálů se promíchaly, pořadatelům se nepodařilo udržet je odděleně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Svědectví přímo z pochodu nabídla Odpolednímu Radiožurnálu redaktorka Vlasta Gajdošíková

Na náměstí účastníci slovně napadali starostu Břeclavi Oldřicha Ryšavého, který k nim hovořil ze schodů radnice. Požadovali po něm okamžité řešení bezpečnostní situace ve městě, která je podle nich neúnosná. Vedení města prý neřeší problémy v sociálně vyloučených lokalitách. Starosta slíbil, že do situace ještě více zaangažuje městskou policii.

K žádným větším výtržnostem ovšem zatím nedošlo, policie sleduje situaci jak ze země, tak z vrtulníku.

V ulicích a oblastech, kde bydlí Romové, si zaregistrovala akci iniciativa Nenávist není řešení. Pravicové radikály tam nepustí.

Centrum města je téměř vylidněné, radnice předem vyzvala občany, aby přeparkovali svá auta a odklidili vše, co by mohlo být použito k násilnostem.

Vlasta Gajdošíková, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme