Den otevřených dveří i zápisy připravila speciální základní škola v Merklíně a v Sušici

Jednou z možností, kde se v Plzeňském kraji mohou vzdělávat postižené děti, je základní škola speciální v Merklíně. Vznikla v roce 1993 a spravuje ji Diakonie Českobratrské církve evangelické. Ve středu 13. února se toto výjimečné zařízení otevře veřejnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápis do první třídy základních škol | Foto: Filip Jandourek

Když merklínská speciální škola před 20 lety zahájila provoz, měla 24 žáků. V současné době má ještě odloučené pracoviště v Sušici a v Plzni. Podle ředitelky zařízení Ivany Kováčové rozšířila kapacitu až na 60 žáků.

„Naše škola je určena pro děti s mentálním postižením, kombinovanými vadami a autismem. Vzděláváme podle osnov základní školy speciální, podle osnov pomocné školy a přípravného stupně. Děti jsou od 5 do 26 let,“ uvádí ředitelka školy.

Jak funguje škola v Merklíně a odloučené pracoviště v Sušici se mohou lidé podívat na vlastní oči dnes od 10 do 15 hodin.

„Lidé si budou moci prohlédnout zrekonstruovanou budovu hlavní školy v Merklíně, můžou se podívat i na hrubou stavbu přístavby a dále internát, který jsme v Merklíně otevřeli v září letošního školního roku,“ popisuje ředitelka Ivana Kováčová.

Součástí dne otevřených dveří je také zápis nových žáků. Ten bude probíhat až do pátku a k němu je potřebný rodný list dítěte, psychologické vyšetření budoucího žáka a také doporučení k jeho zařazení do speciálního školství.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme