Den otevřených dveří plzeňského rozhlasu nabídne hlavně pohled do historie

Unikátní budovu Českého rozhlasu Plzeň dnes můžete navštívit v rámci Dne otevřených dveří. Stavba byla projektována a postavena jako rozhlasová už v 50. letech minulého století a od roku 2004 je chráněnou kulturní památkou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český rozhlas Plzeň

Český rozhlas Plzeň | Foto: Rostislav Duršpek

„Nejprve se postavily obvodové zdi a do vzniklého prostoru se dostavěly čtyři krychle nahrávacích studií. Ty stojí na vlastních základech a díky tomu, že jsou oddělené od budovy, umožňují ideální akustiku pro nahrávání hudby i mluveného slova,“ představuje podrobnosti šéf obchodního oddělení Pavel Bouda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Klímová přibližuje Den otevřených dveří plzeňského rozhlasu

Den otevřených dveří Českého rozhlasu Plzeň nabídne dvě prohlídkové trasy. Na první z nich si návštěvníci budou moci prohlédnout technická pracoviště, nahrávací studia a také vysílací pracoviště. Druhá trasa je zavede do Rozhlasového muzea.

„Mezi nejzajímavější bych zařadil stolní, dřevem obloženou střihačku magnetofonových pásků. Je tam i zajímavý reportážní magnetofon na kliku, nebo elektromagnetická mazačka,“ popisuje nejzajímavější kousky šéf Bouda.

Druhá trasa zavede zájemce do Rozhlasového muzea, kde se mohou těšit na rozhlasové kalendárium.

„To je zvuková i textová kronika jak šel rok po roce od roku 1945 až do současnosti. Je to interaktivní možnost najít si rok, který nás zajímá a vyslechnout si zvukovou i textovou podobu všech událostí, které se v tom roce staly,“ odtajňuje Bouda.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme