Den otevřených dveří plzeňského rozhlasu nabídne hlavně pohled do historie

Unikátní budovu Českého rozhlasu Plzeň dnes můžete navštívit v rámci Dne otevřených dveří. Stavba byla projektována a postavena jako rozhlasová už v 50. letech minulého století a od roku 2004 je chráněnou kulturní památkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český rozhlas Plzeň | Foto: Rostislav Duršpek

„Nejprve se postavily obvodové zdi a do vzniklého prostoru se dostavěly čtyři krychle nahrávacích studií. Ty stojí na vlastních základech a díky tomu, že jsou oddělené od budovy, umožňují ideální akustiku pro nahrávání hudby i mluveného slova,“ představuje podrobnosti šéf obchodního oddělení Pavel Bouda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Klímová přibližuje Den otevřených dveří plzeňského rozhlasu

Den otevřených dveří Českého rozhlasu Plzeň nabídne dvě prohlídkové trasy. Na první z nich si návštěvníci budou moci prohlédnout technická pracoviště, nahrávací studia a také vysílací pracoviště. Druhá trasa je zavede do Rozhlasového muzea.

„Mezi nejzajímavější bych zařadil stolní, dřevem obloženou střihačku magnetofonových pásků. Je tam i zajímavý reportážní magnetofon na kliku, nebo elektromagnetická mazačka,“ popisuje nejzajímavější kousky šéf Bouda.

Druhá trasa zavede zájemce do Rozhlasového muzea, kde se mohou těšit na rozhlasové kalendárium.

„To je zvuková i textová kronika jak šel rok po roce od roku 1945 až do současnosti. Je to interaktivní možnost najít si rok, který nás zajímá a vyslechnout si zvukovou i textovou podobu všech událostí, které se v tom roce staly,“ odtajňuje Bouda.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme