Desátý ročník Plesu v Opeře se ponese v duchu La traviaty

Pánové smokingy či fraky, dámy dlouhé šaty s večerním boa. Tak se dnes večer musí obléknout ti, kteří si chtějí zatančit na pražském Plesu v Opeře. Moderování již desátého ročníku se tradičně ujme Marek Eben. Večer se ponese v duchu italské La Traviaty

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tradiční Ples v Opeře 25. února 2012 | Zdroj: ČTK

Dámy v dlouhých šatech z luxusních látek po boku ušlechtilých pánů v lesklých oblecích, ale také třeba předstíraná vznešenost či desítky nahuštěných limuzín před státní operou. To vše bude patřit k desátému Plesu v Opeře.

"Prahu čeká několik významných výročí v oblasti vážné hudby, 200 let od narození Richarda Wagnera a Giuseppe Verdiho. My jsme si pro ples zvolili Verdiho a konkrétně jeho nejhranější dílo La traviata. Celý plesový večer by se měl nést v kulisách a v duchu této slavné opery," vysvětluje ředitelka plesu Zuzana Vincens.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přípravy Plesu v opeře sledovala redaktorka ČRo Magdaléna Medková

Kromě českých politiků, businessmanů a celebrit se společenského bálu každoročně účastní i vzácný zahraniční host. Tentokrát jím bude Tonia Sotiropoulou, která si zahrála Bond girl ve filmu Skyfall.

Večer se odehrává ve velkém stylu, což před státní operu každoročně vyžene desítky protestantů."S touto možností počítáme každý rok, jsme v úzké spolupráci s magistrátem a předpokládám, že pokud k něčemu takovému dojde, proběhne to stejně hladce jako v loňském roce," říká Vincens.

Opatření ale organizátoři chystají i z jiného důvodu. Hosté mají totiž veškerý alkohol zdarma, což může vést k vzniku nepříjemných situací.

"V loňském roce se nám stala nepříjemnost během dražby, kdy jeden z obrazů vydražila dáma, která byla už poněkud pod obraz a k platbě se potom příliš neměla, museli jsme výtěžek z charity dodotovat my," dodává ředitelka

Část výtěžku z prodaných lístků půjde na charitativní účely. Partnerem plesu se opět stala nadace Terezy Maxové, která chce peníze věnovat na podporu vysokoškoláků z dětských domovů.

Magdaléna Medková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme