Deset centimetrů nového sněhu na konci března v Teplicích nepamatují

Nový sníh, který připadl během noci, překvapil řidiče, chodce i cestáře. Tak bohatou sněhovou nadílku na konci března v Teplicích nepamatují. Zpozdí se kvůli tomu jarní úklid města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silničíři uklízejí sníh | Foto: Eva Odstrčilová

Sníh v Teplicích už dopoledne začal tát. Ze střešních okapů vytéká voda, po chodnících se ale ještě chodí špatně.

„Nic moc, je to ošklivý, už by to mělo jít pryč,“ komentuje sněhovou nadílku před Velikonocemi obyvatelka Teplic.

Na chodnících v zámecké zahradě je vrstva sněhu, kterou musí shrábnout multikáry. Jednu z nich řídí i Zdeněk, který od šesti od rána najel už mnoho kilometrů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Beneše o úklidu předvelikonoční sněhové nadílky v Teplicích

„Myslím, že dost, tak 30 kilometrů minimálně,“ odhaduje Zdeněk, který už projel například městské části Řetenice, Novou ves, Prosetice nebo Hudcov.

Deset centimetrů sněhu na jaře v Teplicích nepamatuje ani František Schrenk ze společnosti Marius Pedersen, která má v Teplicích úklid na starosti:

„Samozřejmě jsme nepředpokládali, že napadne deset centimetrů sněhu. Ale dva sypače, které zajišťují úklid v Teplicích, plus čtyři multikáry to stíhají.“

Radnici nový sníh nezaskočil

Letošní zima, byť je pocitově poměrně dlouhá, zřejmě nebude v Teplicích z hlediska údržby cest nejdražší. Naopak by mohla vyjít přibližně o jeden milion korun levněji než zimy předchozí.

Nový sníh narušil plán jarního úklidu města, namísto něj muselo přijít odklízení sněhu, jak vysvětluje Ivana Müllerová z teplického magistrátu:

„Zima nás nepřekvapila, protože máme takzvané zimní období do 31. 3. Co se týká úklidu, tak my máme od ledna do března v případě, když jsou klimatické podmínky, znamená to bez sněhu, navržen program úklidu. Takže ten jsme pozastavili a přešli jsme na klasickou zimní údržbu.“

Vysočinu zasypal sníh | Foto: Daniel Burda

Meteorolog Martin Novák navzdory poměrně studenému březnu nehodnotí ten letošní jako nejstudenější.

„Oteplení bylo v březnu jen jedno a krátkodobé, takže ten březen patří mezi ty velmi studené, ale přesto nebude ten nejrekordnější, ten nejstudenější. Většinou nám vychází něco mezi čtvrtým až sedmým místem v pořadí studených březnů,“ říká meteorolog Novák.

Řada ski areálů v Krušných horách má stále otevřeno. A hlásí ideální podmínky

Číst článek

Přesto bylo ráno kvůli sněhu překvapivé i pro Zdeňka, který musel na multikáru namontovat pluh a vyrazil letos už poněkolikáté do teplických ulic.

„Jsem docela překvapenej. Ráno jsem se vzbudil a říkám si: Opět zase sníh, takže jaro se neblíží,“ říká Zdeněk a se svou multikárou jede zase o kus dál.

Jan Beneš, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme