Deset hradů a zámků otevře 13. komnatu, v Loučeni do ní zavede bílá paní

Na celkem deseti hradech a zámcích napříč republikou letos vedle klasických průvodců potká návštěvník také tajuplné postavy v kostýmech. Se zajímavostmi dané památky seznámují na místech, která se připojí k projektu ‚Otevřete 13. komnatu‘.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílá paní na nádvoří zámku Loučeň | Foto: Michal Trnka

Čím bude taková nevšední prohlídka ozvláštněná, to je možné vyzkoušet už dnes. Netradiční výlet do historie slibuje návštěva zámku Loučeň na Nymbursku.

Právě na Loučeň dnes může návštěvník přijet za Bílou paní, která bude připravena odhalit dávné tajemství tohoto místa. Užít si její společnost máte šanci až do konce března každý víkendový den v pravé poledne nebo ve 14 hodin. Jedno je jisté - Bílá paní návštěvníky zmrznout rozhodně nenechá.

„Rodiče budou odměněni bílým zámeckým punčem a pro děti bude nějaký horký čaj,“ říká Kateřina Šrámková alias Bílá paní.

Tajuplné postavy spjaté s lokální historií lze potkat v sezóně na celkem deseti hradech a zámcích napříč republikou.

„Bude nejen turisty poučovat, ale především je bude v rámci svých možností bavit,“ připomíná jeden z tvůrců nového projektu ‚Otevřete 13. komnatu‘ Jiří Senohrábek a zároveň slibuje překvapení: pokud totiž návštěvník zhlédne alespoň 7 památek, dostane šanci nahlédnout do 13. komnaty některého z hradů či zámků.

„Bude vybavená něčím, čemu my pracovně říkáme ‚supertajemství‘,“ Dodává Jiří Senohrábek.

Jaromír Marek, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme