Déšť a tání zvedaly hladiny řek, nejhůř je na tom Plzeňsko

Kvůli tání a dešti stoupaly hladiny řek, a to především v okolí Plzně. Nejvíce stoupala Úslava na Klabavě, která krátkodobě dosahovala třetího stupně povodňové aktivity. Kromě Plzeňského kraje výstrahy platily pro Liberecký a také Ústecký kraj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Labe v zimě | Foto: Jan Rosenauer

Podle dispečera plzeňské pobočky Povodí Vltavy Petra Vicendy čekají hydrometeorologové v nejbližších hodinách kulminace na dolních tocích a postupný pokles průtoků.

„Aktuálně jsou zaznamenávány povodňové aktivity prvního stupně v povodí Mže, Radbuzy a Úhlavy. Druhé stupně jsou ještě na Úslavě a Klabavě. První stupeň nabíhá na vlastním toku Berounky. Tam všechny tyto toky ústí,“ uvedl Vicenda.

Během svátků meteorologové očekávají pokles hladin s výjimkou Berounky, která bude ještě stoupat.

Na Vysočině pod tíhou ledu padaly stromy

Číst článek

Hladiny řek začaly stoupat po oblevě a dešti, který kraj smáčel večer a v noci. V ranních hodinách na většině území Plzeňského už nepršelo, vzestupy hladin se proto postupně zpomalily.

Ranní teploty se na Plzeňsku pohybovaly mezi pěti a osmi stupni nad nulou. Sníh, který napadal během minulého týdne, ale již roztál. Situace by se tak dál neměla výrazně dramatizovat.

Libor Procházka, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme