Déšť zvedl hladiny horských toků na severu Čech, stále platí povodňová bdělost

Hladiny horských toků zvedl déšť během uplynulé noci na Teplicku a na Děčínsku. Před půlnocí se na první stupeň povodňové aktivity dostal Flájský potok na Teplicku a řeka Mandava ve Varnsdorfu na Děčínsku. Druhý stupeň, tedy pohotovost platí na Kamenici ve Hřensku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozvodněná říčka (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Kopecký

Noc byla relativně klidná, ve srovnání s tím, co meteorologové očekávali. Ráno už hladiny vodních toků na horách začaly opadávat. Očekává se, že také Kamenice v Hřensku se na Děčínsku vrátí na první stupeň povodňové aktivity.

Právě na Kamenici byl vzestup hladiny nejdramatičtější, když kolem druhé hodiny ráno atakovala hranici druhého povodňového stupně.

První stupeň povodňové aktivity, tedy bdělost, platí také na Mandavě ve Varnsdorfu a na Flájském potoku na Teplicku.

Optimistický trend ale podle předpovědí nevydrží dlouho. Podle meteorologů by už v dopoledních hodinách mělo na východě a postupně v celém Ústeckém kraji pršet. Stěhují se tam totiž srážky z Polska. Pršet dnes bude až do večera, v noci by pak měly srážky ustávat.

V sobotu dopoledne ale začne opět intenzivně pršet a nepřestane až do nedělního rána. A právě sobotní déšť by měl opět hladiny horských toků doslova vystřelit na vyšší povodňové stupně. Očekává se druhý a místy i třetí, tedy nebezpečí.

Už dnes se totiž mají některé horské říčky vrátit na první povodňový stupeň. Je to tím, že krajina je už přesycená vodou ze srážek z uplynulého víkendu i minulých dnů.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme