Deštník, UFO, vložka. Podoba nového terminálu v Bruntále budí emoce

V Bruntále začíná naplno fungovat nový dopravní terminál za 56 milionů korun. Město rozdělil na dva nesmiřitelné tábory. Jedni moderní stavbu neobvyklého tvaru vítají, druzí jí nemůžou přijít na jméno, a tak dostává různé přezdívky, jako je třeba deštník, UFO nebo vložka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový přestupní terminál v Bruntále rozdělil obyvatele na dva tábory

Nový přestupní terminál v Bruntále rozdělil obyvatele na dva tábory | Foto: Kateřina Daňková

„Přijel jsem z Karlova, ale jedu do Olomouce. Takové zvláštní to je, deštník, no,“ popsal pan Miroslav, který v Bruntále přestupoval.

Nový přestupní terminál je nejen autobusové nástupiště, ale je tu také fontána a veřejné toalety. Největší dominantou je jistě zastřešení nástupiště, které má evokovat křídlo letadla. Názory na něj se u obyvatel ale různí.

Přehrát

00:00 / 00:00

UFO, deštník nebo dámská hygienická potřeba. Takové přezdívky si v Bruntále vysloužil nový přestupní terminál

„Připadá mi to jako přistávací plocha pro kosmické koráby,“ uvedla paní Karla, která žije v Bruntále přes 40 let. „Nám by stačilo, kdyby se opravilo to staré nádraží,“ dodala.

Naopak 55letá Věra si nový terminál nemůže vynachválit. Nejen že se jí líbí, ale díky němu dostala i novou práci.

„Dlouho se tady nic nedělo a teď se to pomaličku všechno dává dohromady. Co bylo předtím, to byla katastrofa. Teď je to takové krásné, moderní,“ řekla paní Věra.

„Kdo hodnotí autobusový terminál, ať si srovná ten stav, kdy na tomto místě byly staré, rezavé, neopravované a neopravitelné železné konstrukce, které často hrozily zraněním a úrazem, oproti dnešnímu stavu,“ uvedl starosta Bruntálu Petr Rys.

Atypická konstrukce přístřešku přitom celou stavbu zdržela zhruba o rok. Na důkaz, že je stotunové křídlo pro cestují bezpečné, byly totiž nutné hned tři statické posudky.

Nový přestupní terminál v Bruntále rozdělil obyvatele na dva tábory | Foto: Kateřina Daňková

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme