Děti, kterým ubližoval bývalý klatovský primář, dostanou odškodné

Klatovská nemocnice vyplatí odškodnění rodinám dětí, kterým ubližoval bývalý primář dětského oddělení. Dohodly se na tom obě strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Klatovy | Foto: Jiří Kokoška

Jde o osm rodin, kterým podle deníku Právo nemocnice vyplatí částky od 200 tisíc do půl milionu korun. Jednání o odškodnění potvrdil Českému rozhlasu mluvčí klatovské nemocnice Jiří Kokoška.

„V případu jsme od začátku říkali, že máme zájem kontaktovat rodiče poškozených děti, to bylo splněno. My jsme se jim omluvili a o kompenzaci jsme jednali. Nicméně vzhledem k ochraně těch jednotlivých rodin se nebudeme k výši kompenzace nijak vyjadřovat,“ řekl mluvčí nemocnice.

Bývalý primář při nástupu do nemocnice v roce 2012 údajně zatajil, že trpí bipolární poruchou. Ta je známá také jako maniodepresivita a při této diagnóze se lékař nesmí věnovat svému povolání.

Když se případem loni na podzim začala zabývat policie a média, v klatovské nemocnici skončil. Policie případ odložila, protože primář podle znalců jednal v nepříčetnosti.

mta, Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme