Děti se budou ve školách učit pravidla silničního provozu, dopravních hřišť je ale málo

Od září má být dopravní výchova na základních školách opět povinná. Znalosti pravidel silničního provozu u dětí jdou totiž podle dopravních expertů strmě dolů. Mohou za to i chybějící dětská dopravní hřiště, například na Břeclavsku je jen jedno - v Mikulově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní hřiště (ilustrační foto) | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Další hřiště je těsně před dokončením v Hustopečích u Brna, jeho výstavbu iniciovali místní zkušební komisaři. Pravidla silničního provozu podle nich před nástupem do autoškoly umí jen málokdo.

„Se skutečnými pravidly se setkávají až tady v autoškole, protože dneska mají úplně jiné priority, problematika dopravy je to poslední, co by je zajímalo,“ komentuje situaci zkušební komisař Petr Pacela.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na chybějící dopravní hřiště se zaměřila Štěpánka Kadlečková

„Myslíme si, že kvalitní dopravní výchova na dětském dopravním hřišti výrazným způsobem eliminuje nebezpečí vzniku vážných úrazů v provozu. Tím by mohla zásadně přispět ke snížení nehodovosti u této věkové kategorie.

Stavět by se mělo i v Břeclavi. Podle mluvčí tamní radnice Elišky Windové mají rodiče zájem, aby se jejich děti dopravní výchovu učily. Město proto bude žádat Jihomoravský kraj o dotaci.

„Chtěli bychom, aby vzniklo v lokalitě bývalého cukrovaru. V současné chvíli tam máme Rákosníčkovo hřiště a celá lokalita by měla být směřována do volnočasových aktivit,“ upřesňuje Windová.

Iva Menšíková, Štěpánka Kadlečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme