Děti v Bílém Újezdě se místo školy budou několik měsíců učit ve dvou klubovnách

36 dětí z malotřídní Základní školy v Bílém Újezdě se bude minimálně do konce roku učit ve dvou klubovnách. Mohou za to komplikace při výběrových řízeních na stavební firmu, která měla budovu školy zrekonstruovat. První dva ročníky mají učebnu v suterénu školy, který obyvatelé o prázdninách brigádně přebudovali na klubovnu. Tři třídy starších dětí našly útočiště v klubovně chovatelů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

děti na přechodu

děti na přechodu | Foto: Policie ČR

Největší komplikací je silnice I. třídy číslo 14. Mimo přechod ji děti musí přejít 2x denně. Kdo to nestihne do půl osmé ráno na společný odchod z družiny, musí to zvládnout sám.

Z klubovny musí děti do jídelny, na počítače do zasedací místnosti Obecního úřadu a na hudební výchovu do Mateřské školy. Cesta vždy vede přes frekventovanou silnici. Proto mají žáci na 14 dnů provizorní školní rozvrh.

Přehrát

00:00 / 00:00

O netradiční výuce v Bílém Újezdě informovala reportérka Kristýna Štanderová

„Musíme holt zkusit, jak to bude fungovat. Jestli to budeme stíhat, nebo nestíhat. Takže rozvrh si zatím ani do žákovské knížky nezapisujte,“ říká dětem učitelka Radka Pavlínková.

Chlapci ji mají toaletu uvnitř klubovny. Trošku bojovnější podmínky budou mít dívky. Pro ně je venku připravená mobilní. Problém s tím prý ale nemají.

Podle Radky Pavlínkové jsou podmínky pro vyučování v klubovně jako kdysi v Obecné škole. „Výuka bude úplně jinačí, než na co jsme zvyklí. Nebudou interaktivní tabule, počítače nejsou. To je absolutně jiný druh práce, takový jako třeba před 15 lety,“ soudí.

Za 14 dnů se tedy rozhodne, jestli provizorní řešení bude fungovat. Pokud ne, bude muset vedení školy i obce vymyslet jinou alternativu. Moc možností ale není.

Stavební práce ve škole začnou během září, a pokud půjde vše podle plánu, děti by se do tříd mohly vrátit v lednu. Na jaře pak budou pokračovat venkovní práce.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme