Děti z druhé třídy ZŠ v Tišicích zahájily školní rok v kontejnerové třídě, líbí se jim i rodičům

Do modulové neboli kontejnerové třídy dnes usedli žáci druhé třídy Základní školy v Tišicích na Mělnicku. Jde o soustavu sedmi stavebních buněk, obytných kontejnerů, stojících vedle sebe, ale ve velmi moderním provedení. Radnice zřídila tuto jinak řečeno modulovou třídu proto, aby stále větší počet malých dětí nemusel dojíždět do škol do okolních obcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontejnerová škola v Jarovnicích u Prešova má pomoci řešit problém přeplněných tříd | Foto: Vojtěch Berger

Dětem se nová moderní třída líbí. A to jak z venku, tak i uvnitř. „Mně se nejvíc líbí ta třída a jsem rád, že máme takovouto paní učitelku. Také se těším na paní učitelku, doufám, že bude hodná, ta nová třída je také pěkná, je dobře vymalovaná, ale je hodně veliká,“ prozrazují první dojmy Péťa a Štěpán.

Modulová třída stojí hned vedle školy. Sedm dílů, ze kterých je složená, je žluto bílých a dětem se líbí hlavně vybavení třídy. „Mně se líbí tabule; Mě ten stůl, koberce a všechno.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Do modulové neboli kontejnerové třídy dnes usedli žáci druhé třídy Základní školy v Tišicích na Mělnicku. Natáčel tam redaktor Radek Duchoň.

Novou stavbu chválí i rodiče žáků. „Moc se nám to líbí. Myslela jsem si, že to bude užší, že se sem děti nevejdou, ale vypadá to velice dobře," potvrzuje jedna z maminek.

Vnitřek třídy je prostorný, bíle vymalovaný, nechybí obrázky, plyšové hračky a moderní lavice. Na první pohled nejde od běžné třídy rozeznat.

Matka malého Tomáše se nebojí, že by byl ve třídě nějaký technický problém s učením. „Loni jsme začali první třídu vedle. Tam je to také hezky udělané, ale myslím si, že ta přístavba je moc hezká.“

Podle rodičů je i výhoda, že jsou hned vedle třídy šatny, toalety a místnost pro učitele. „Oproti některým třídám v kamenné budově se mi to zdá větší. To je lepší, vždyť tady bude 27 dětí. Rozrůstá se to tady,“ dodává maminka.

Plány na rozšíření školy už vedení obce má. Než sežene i za pomocí dotací peníze, poradili si podle ředitele školy Pavla Jelínka touto modulovou třídou. Bylo to nejrychlejší a nejlevnější řešení. Na to upřesnit termín, kdy se začne škola přistavovat, je podle něj ještě příliš brzy.

„Tento ročník, který je tam letos, tam bude i v dalších letech, vlastně až do páté třídy. Počet tříd na škole se rok od roku mění a v tuto chvíli nejsem schopen věštit, jak to bude,“ přiznává.

Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme