Dětská nemocnice v Brně změní systém poplatků za nocleh rodičů

Dětská nemocnice v Brně zmírní přístup ve vybírání poplatků od rodičů hospitalizovaných dětí. Doprovod budou častěji ubytovávat na náklady zdravotních pojišťoven. Nemocnice tak reaguje na výzvu ministerstva zdravotnictví. Radiožurnál včera upozornil, že nemocnice vybírá za nocleh rodičů 350 korun, zatímco jiné podobně velké nemocnice si vystačí s úhradou od pojišťovny.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětské oddělení (ilustr. obr.)

Dětské oddělení (ilustr. obr.) | Foto: Pardubická nemocnice

Pokud dítě potřebuje neustálou péči, do šesti let přenocování rodičům platí pojišťovna. A to neznamená, že dítě musí být přímo ohrožené na životě, vzkazuje mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová.

„Ředitel fakultní nemocnice Brno byl panem náměstkem požádán, aby dohlédl, zda dětské oddělení skutečně postupuje vůči rodičům nejen korektně z pohledu striktního dodržování zákona, ale také s dostatečnou empatií,“ uvedla mluvčí.

„Naše nemocnice bude u zdravotních pojišťoven snažit se získat větší počet ubytování průvodce v rámci zdravotního pojištění,“ potvrzuje mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

Dětská nemocnice se tak nevzdá poplatků za přespání doprovodu úplně.

Eva Lípová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme