Dětské lůžkové oddělení v Litomyšli bude od května uzavřené, ohrožena je i porodnice

Litomyšlská nemocnice musí kvůli nedostatku lékařů uzavřít dětské oddělení. Péči o malé pacienty, kteří potřebují hospitalizaci, převezmou okolní nemocnice už od prvního května. Z oddělení odchází dvě atestované lékařky, za které se nepodařilo najít náhradu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětské oddělení (ilustr. obr.) | Foto: Pardubická nemocnice

„První fáze řešení je, že k 25. dubnu přestáváme přijímat pacienty na lůžkové dětské oddělení a do 30. dubna je musíme vyprázdnit, protože k 1. květnu odchází jedna atestovaná lékařka, čili od 1. května bude uzavřeno dětské lůžkové oddělení. Specializované ambulance při tomto oddělení pojedou normálně dál,“ uvedl ředitel nemocnice Libor Vylíčil.

Nemocnice shání atestované lékaře, kteří by nahradili dvě odcházející lékařky, už dlouhé měsíce. Do jednání se zapojilo i město, které oslovilo s nabídkou spolupráce pediatry v okolí. Nikdo z nich však zájem neprojevil.

Podle Vylíčila by se podobný scénář jako v případě dětského lůžkového oddělení mohl opakovat i o měsíc později u porodnice.

„Pokud se nám v květnu nepodaří sehnat pediatra, tak podobný scénář je i pro novorozenecké oddělení, tím pádem i pro porodnici, kdy přestáváme k 25. květnu přijímat rodičky na porodní sál, k 31. květnu vyprazdňujeme novorozenecké oddělení a oddělení šestinedělí,“ řekl Vylíčil s tím, že ženy k porodům by od 25. května přebíraly okolní nemocnice.

Změny by se neměly dotknout gynekologického oddělení.

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme