Dialyzační středisko plzeňské fakultní nemocnice nabídne bezplatné vyšetření ledvin

Už poosmé je druhý březnový čtvrtek Světovým dnem ledvin. U jeho příležitosti nabízí Dialyzační středisko Fakultní nemocnice v Plzni už šestým rokem vyšetření ledvin zdarma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ledviny | Foto: Fotobanka Profimedia

Onemocnění ledvin může být o to zákeřnější, že o něm často člověk ani neví. Až vyšetření může ukázat na problém, který by mohl přerůst ve vážnou komplikaci. Kdo by se měl nechat vyšetřit především, radí vedoucí lékařka Dialyzačního střediska FN v Plzni Lada Malánová:

„Preferovala bych skupiny nad 50 let, kteří mají cukrovku, vysoký krevní tlak, jsou obézní, jsou kuřáci. To jsou rizikové faktory onemocnění ledvin. Jinak ale samozřejmě mohou přijít všichni zájemci.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O bezplatném vyšetření ledvin ve FN v Plzni informovala redaktorka Martina Klímová

Celé vyšetření zabere jen pár minut, včetně pohovoru s lékařem.

„Nemocného čeká změření krevního tlaku a píchnutí do prstu – z kapičky krve uděláme rozbor hladiny krevního cukru. Vypočítáme mu index hmotnosti a uděláme mu z malého vzorku čerstvé moči chemický rozbor,“ upřesňuje Malánová.

Pokud lékaři zjistí, že je něco v nepořádku, doporučí další postup. Na bezplatné vyšetření ledvin se můžete vypravit do Dialyzačního střediska v areálu bývalé Vojenské nemocnice v Plzni dnes od 8. do 17. hodiny.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme