Díky biatlonu si řada obchodníků v centru Nového Města na Moravě přilepší

Pekaři v centru Nového Města na Moravě počítají v následujících dnech s hladovými návštěvníky biatlonu. Jsou připraveni napéct pro ně daleko víc voňavých chlebů, rohlíků a housek než obvykle. Naproti v knihkupectví zase objednali regionální mapy a vedle v papírnictví by se prodavačky nejraději sbalily a odjely pryč.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod Světového poháru v biatlonu, sprint žen na 7,5 kilometru, Nové Město na Moravě, 13. ledna. Česká běžkyně Veronika Vítková skončila 13 | Zdroj: ČTK

Zboží jako papíry, nůžky, lepidla nebo obaly na sešity totiž zřejmě nebude patřit k tomu nejvyhledávanějšímu mezi návštěvníky biatlonu. Vedoucí papírnictví Gabriela Srbová proto uvažuje, že si tady udělají během šampionátu volno.

„Přemýšlíme, že zavřeme. Uvidíme, jak to bude vypadat ve čtvrtek a v pátek. Možná si uděláme volno a odjedeme na hory,“ přemítá Srbová.

Vedle v knihkupectví prodavačka Šárka říká, že pro návštěvníky šampionátu udělala speciální objednávku, má ale na druhé straně strach, aby se z jejího obchodu nestala ‚ohřívárna‘.

Přehrát

00:00 / 00:00

Díky biatlonu si řada obchodníků v centru Nového Města na Moravě přilepší

„Připravili jsme větší množství map, různé knížky o sportu. S prodlouženou otevírací dobou ale nepočítáme, aby se sem lidé nechodili jen ohřívat.“

Nejvíc otazníků tady mají v hlavě, zdá se, prodavačky v pekařstvích. Jana Kolomazníková se na biatlon předzásobila.

„My si tady pečeme sami, takže jsme připravení… Jestli máme dost kvasnic? No to bychom měli mít,“ směje se Jana Kolomazníková.

Ve druhém pekařství čeká prodavačka Klára na to, jak se situace vyvine. V záloze jsou i další ruce navíc.

„Brigádnice budeme řešit ze dne na den.“

Mistrovství světa v biatlonu 2013 se uskuteční od 7. do 17. února a podle pořadatelů ho navštíví až 180 tisíc lidí.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme