Díry na Černokostelecké v Říčanech: ušlapávání selhalo, drolí se i další oprava

Před třemi týdny silničáři v Říčanech opravovali rozbitou Černokosteleckou ulici. Jednu z místních obyvatelek zaujal způsob, jakým pracovnice silniční údržby látala díry. Na video natočila, jak žena suchou směs ušlapávala botou. Silnice se brzy začala drolit a silničáři přijeli znovu. Tentokrát už použili obvyklejší metody opravy, ani to ale nepomohlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oprava výmolů v Černokostelecké ulice v Říčanech | Foto: Petr Sehnoutka | Zdroj: Český rozhlas

Na většině míst asfalt sice zatím drží, někde už je ale zase vidět, že se vydroluje.

„Nedrží to, díry jsou tam znovu, minimálně se tvoří. Jsou plné kamenů, ty odlétávají na výlohy a ty jsou zničené, protože se kameny zasekávají do toho skla,“ řekla před svým domem Barbora Urbanová, autorka videa, které upozornilo na špatné látání děr na Černokostelecké.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na přelomu dubna a května se silničáři opět vrátí do Říčan. Po zimě tam musí opravit desítky výtluků. Pokoušeli se o to už několikrát, ale už po několika dnech se začaly znovu vydrolovat

Opravu výmolů v Říčanech zařizovala externí firma. Ředitelství silnic a dálnic tam proto poslalo svoje pracovníky, aby zjistili, jestli dosavadní opravy byly špatné a někomu z obyvatel nevznikla škoda.

„Výraznou finanční sankci jsme dodavateli nevyměřili. To, že jsme je upozornili na to, že je třeba, aby dodržovali technologii skutečně do detailu, to jsme udělali,“ říká mluvčí ŘSD Jan Rýdl. S firmou tak budou pravděpodobně spolupracovat i nadále.

Za znečištění fasád a další vzniklé škody podle Rýdla může částečně i město. Ne úplně rychle zareagovalo na změnu počasí a nezačalo uklízet zbytky inertního posypu. Ten podle všeho zanesl kanalizační systém a na silnicích zůstávalo víc vody, než mělo. "V tu chvíli samozřejmě projíždějící auta rozstřikují kaluže a okolní domy trpí,“ uvedl Rýdl.

To ale starosta Vladimír Kořen z hnutí Klidné město odmítá: „Když štěrk, který je obalen asfaltem, od průjezdu auta odlítne a poškodí fasádu, tak za to nemůže zimní posyp chodníku, kdy ten štěrk ničím obalený nemáme. Dostáváme se opravdu do absurdního dokazování a dobrodružství kriminalistiky.“

Oprava výmolů v Černokostelecké ulice v Říčanech | Foto: Petr Sehnoutka

Silničáři se měli na Černokosteleckou původně vrátit až v červnu. Kvůli špatnému stavu silnice to nakonec bude už během několika týdnů. Pořád ale půjde jen o provizorní opravu, ta generální je naplánovaná až na příští rok.

Oprava výmolů v Černokostelecké ulice v Říčanech | Foto: Petr Sehnoutka

Kristýna Vašíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme