Diskuse o budoucnosti Automatických mlýnů v Pardubicích ukončí tamější kulturní festival

V pardubických Automatických mlýnech se dnes bude mluvit o jejich budoucnosti. Veřejnou diskusí se tak uzavře čtrnáctidenní kulturní festival, který se konal v továrně, kde se sto let mlela mouka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Automatické mlýny v Pardubicích a loď Otava | Foto: Honza Ptáček

Objekt, který postavil slavný český architekt Josef Gočár, je na prodej a zatím nikdo neví, jak by se v budoucnu dal využít. Právě proto se dnes v místě sejdou architekti, historikové, zástupci města a současný majitel. Do diskuse se může zapojit i pardubická veřejnost.

Pokud nevznikne v nejbližší době vize, co s Gočárovými mlýny, může město podle architekta Ondřeje Teplého o tuto významnou památku přijít.

„Může to koupit soukromý investor, který by samozřejmě měl vědět, co si může v místě dovolit, aby nebyl následně omezován. Ta iniciativa by měla dát mantinely a říct, jaké jsou možnosti,“ uvádí jeden z možných scénářů Teplý.

Dodává, že může dojít i na případ, že soukromý subjekt s městem vstoupí do společného PPP projektu, tedy partnerství veřejného a soukromého sektoru. „Nejsou v Čechách tak běžné a rozběhlé, ale v zahraničí fungují,“ říká o projektech typu PPP Teplý.

Konference začíná v 10 hodin dopoledne a potrvá až do 18. hodiny. Po ní se uskuteční koncert Automatického improvizačního orchestru.

Naďa Kubínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme