Divadlo hudby v Olomouci se sloučí s Muzeem umění, rozhodli zastupitelé

Divadlo hudby se stane od ledna součástí Muzea umění Olomouc, třetího největšího zařízení svého druhu v Česku. Rozhodli o tom dnes olomoučtí zastupitelé. Divadlu zůstane značka, základní dramaturgie i tým zaměstnanců.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muzeum umění Olomouc

Muzeum umění Olomouc | Foto: Jan Jeništa

Divadlo hudby je příspěvková organizace města. Funguje v budově, jejímž majitelem je Muzeum umění, které je státní příspěvkovou organizací a jejím zřizovatelem je ministerstvo kultury.

Po rekonstrukci se divadlo přesune do nevyužívaných prostor bývalého kina Central a sál se promění v badatelské centrum muzea s archivem a knihovnou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Divadlo hudby v Olomouci se sloučí s Muzeem umění. Více Blanka Mazalová

Divadlo se tak stane zázemím pro projekt takzvaného malého Středoevropského fóra neboli SEFA, říká ředitel muzea Michal Soukup.

„Budou tam depozitáře, dílny, sklady, kterých se nám nedostává, a především by tam měla být velká středoevropská expozice 20. a 21. století,“ upřesnil ředitel.

Spojení zajistí Divadlu hudby dlouhodobou stabilitu. Nepřijde ani o pravidelný městský příspěvek čtyři miliony korun. Pro Muzeum umění to zase znamená první krok ke startu projektu Středoevropského fóra za zhruba 150 milionů korun.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme