Dny slovenské kultury v Českých Budějovicích nabídnou divadlo, hudbu i gastronomii

Ode dneška až do soboty budou České Budějovice hostit Dny slovenské kultury. Pro návštěvníky krajského města je připraveno slovenské divadlo, filmy, výstavy fotografií, cimbálovka, jazz i česko-slovenské pohádky. O program se postará na šestadvacet účinkujících. Nebude chybět i tradiční slovenská kuchyně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cimbál

Cimbál | Foto: Jindřich Jeníček

Dny Slovenské kultury dnes slavnostně zahájí vernisáž výstavy Zatluč, přibij, nesvařuj. Začne v 16 hodin v radniční výstavní síni.

„V rámci výstavy Zatluč, přibij, nesvařuj budou představeny prostorové instalace zajímavého typu, určitě neotřelé a netradiční. Nebude to taková ta úplně normální výstava, kdy přijdete do výstavní síně a vidíte obrazy na stěnách,“ přiblížila Iva Sedláková, vedoucí odboru kultury magistrátu města.

Své instalace představí agro-kulturní skupina PRAcovitost-SAmostatnost-TAlent. „Součástí skupiny je Viktor Paluš, autor chobotnice Elišky, Tomáš Pavlacký, Petr Křivák a Jakub Kliment, kteří se rekrutovali do agro-kulturní skupiny,“ dodala.

V rámci Dnů slovenské kultury tradičně nebude chybět ani slovenská kuchyně přímo od slovenských kuchařů. A připraveno je i kulinářské soutěžení ve vaření halušek.

Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme