Do 2. kola senátních voleb v Praze 10 postoupily Cabrnochová a Dušková

Místostarostka Ivana Cabrnochová, nominovaná za Stranu zelených a sociální demokraty, a lékařka Jana Dušková z hnutí ANO uspěly v prvním kole senátních voleb v Praze 10. Cabrnochová získala 15,83 procenta hlasů, Dušková 15,59 procenta. O tom, která z nich se nakonec dostane do Senátu, rozhodnou voliči příští víkend.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátorkou v Praze 10 bude buď místostarostka Ivana Cabrnochová ze Strany zelených (vlevo), nebo lékařka Jana Dušková (za ANO) | Zdroj: ČTK

Ivana Cabrnochová nad svou soupeřkou zvítězila jen o 32 hlasů. To naznačuje, že druhé kolo jasného favorita nemá.

„Děkuju za tu podporu, poprosila bych obyvatele desítky, aby přišli i do druhého kola, protože je velmi důležité, aby se vyjádřili, aby rozhodli o své budoucnosti tím, že přijdou volit,“ řekla Cabrnochová.

Na podporu okolí a osobní kontakt s voliči sází i druhá v pořadí, Jana Dušková.

„Já bych nejdřív chtěla poděkovat všem, kteří mi dali hlas, a všem, kteří mě podporovali. Vsadím i nadále na co nejtěsnější kampaň s lidmi, protože i v tom svém programu mám, že chci naslouchat a problémy, které lze zobecnit, tak posouvat dál,“ uvedla Dušková.

Vítězka druhého kola v Senátu nahradí Jaromíra Štětinu z TOP 09, který na jaře získal mandát do europarlamentu. Zájem lidí o doplňovací volby byl přitom velmi malý, volební účast dosáhla jen 15,8 procenta.

K referendu, které radnice vyhlásila spolu s volbami, pak přišlo ještě méně voličů, a jeho výsledek tak je neplatný. Občané se v něm mohli vyjádřit k tomu, jestli má městská část na svém území zakázat hazard nebo zda má postavit hospic.

Aby bylo rozhodnutí referenda závazné a platné, muselo by se hlasování zúčastnit alespoň 35 procent oprávněných voličů.

Jakub Šídlo, mta, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme