Do babyboxu v Havlíčkově Brodě někdo odložil holčičku. Dostala jméno Hana

První dítě havlíčkobrodského babyboxu se má čile k světu. Holčička, kterou do bezpečné schránky někdo odložil včera po dvaadvacáté hodině, je zdravá, pouze s nízkou porodní váhou. Proto zatím zůstává v péči inkubátoru. Primář dětského oddělení Michal Pipek řekl, že má holčička velkou naději na adopci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havlíčkobrodský babybox instaloval jeho výrobce Zdeněk Juřica (vpravo) vloni v listopadu | Foto: Hana Mikulincová

„Narození miminka jsme samozřejmě oznámili orgánům sociálně právní ochrany dítěte. Dále už to potom bude dle jejich postupu včetně rozhodnutí soudu o dalším údělu miminka. Zájem o adopci je obrovský. Nicméně se jedná o dítě s neznámým původem, což je určitá věc, která může budoucí rodiče odradit, ale jsou rodiče, kteří toto neřeší,“ řekl Pipek.

Miminko dostalo jméno Hana po sestře, která ji v noci z babyboxu vyndala. Miminko bylo umyté a čistě zabalené, váží přes dvě kila a první hodiny svého života tráví v inkubátoru. Dnes se o ni stará zdravotní sestra Jana Blažková.

„Miminka krmíme mateřským mlékem, které máme darované od maminek, které jsou tady. Mléko se pasterizuje a pak ho dáváme dětičkám, které, jako třeba Hanička, nemají maminku, tak abychom je nešidili,“ dodává Blažková.

Holčičku čeká řada vyšetření, například na přítomnost protilátek. V havlíčkobrodské nemocnici jde o první dítě babyboxu, ale druhé odložené. V roce 2007 našli zdravotníci v budově rehabilitace taktéž odloženou holčičku.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme