Do bazénu v kempu na Litoměřicku nejspíš probíjela zásuvka. Všech 29 lidí je v pořádku

Policisté zjišťují, jak se do bazénu v Opárenském údolí na Litoměřicku dostal elektrický proud. Podle prvních informací z bazénu vytekla voda, která se dostala až k zásuvce, kde byla připojena filtrace. Událost vyšetřuje policie pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. V nemocnicích skončilo po zásahu elektrickým proudem 29 lidí, většinou šlo o malé děti. Po vyšetření byli všichni propuštěni domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opárenské údolí - místo nehody | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

Téměř celé dopoledne byli v kempu kriminalisté, policejní technici a experti. Podle mluvčí Pavly Kofrové vyšetřuje policie událost pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do bazénu v kempu na Litoměřicku nejspíš probíjela zásuvka. Všech 29 lidí je v pořádku. Podrobnosti zjišťovala Gabriela Hauptvogelová

„Míra zavinění jednotlivých osob je předmětem dalšího šetření. Dále budou zpracovávány znalecké posudky, jejichž vyhodnocení je otázkou několika týdnů,“ uvedla Kofrová.

Vedoucí kempu Jordán Petr Lébr nechtěl událost komentovat. Na sociální síť facebook dal ráno pouze toto prohlášení:

„Během koupání dětí v bazénu vytekla voda, která se dostala až k zásuvce, kde byla připojena filtrace. Důsledkem toho došlo k tomu, že zásuvka začala probíjet.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Do bazénu na Litoměřicku nejspíš probíjela zásuvka. O nehodě mluvil vedoucí Technické inspekce pro obor elektrická zařízení Josef Vozebule

Vedoucí Technické inspekce pro obor elektrická zařízení Josef Vozebule dnes Českému rozhlasu řekl, že v okolí bazénu by se nemělo nacházet žádné elektrické zařízení. Zásuvky by podle něj měly být metr a dvacet centimetrů od bazénu a navíc kryté chráničem.

„V momentě, kdy dojde k jakémukoli úniku elektrického proudu do okolí, tak chránič okamžitě reaguje a vypadne, což se v tomhle případě zřejmě nestalo,“ dodává Vozebule.

V nemocnicích skončilo 29 lidí

Nehoda se včera stala v kempu Jordán v Opárenském údolí. Záchranná služba převezla 26 dětí ve věku od pěti do osmi let a tři dospělé do nemocnic v Roudnici nad Labem, Litoměřicích, Teplicích a Ústí nad Labem.

Zranění nebyla vážná, část dětí si stěžovala na brnění končetin. Lékaři proto většinu z nich pustili zpět do kempu, kde jsou pod dohledem dvou táborových lékařů.

„Udělali jsme kardiologická vyšetření u šesti dětí a dvou dospělých. Vzhledem k tomu, že nález byl normální, poranění označeno jako lehké, vrátili jsme je do ambulantní péče,“ upřesnil jednatel Podřipské nemocnice Josef Krajník.

Tři děti zůstaly přes noc v Městské nemocnici v Litoměřicích na pozorování. Rodiče si je už odvedli domů. Podle ředitele nemocnice Radka Lončáka jsou v pořádku.

Gabriela Hauptvogelová, Pavla Firbacherová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme