Do centra Hostivice vjedou bagry. Upraví koryto Litovického potoka

Město Hostivice se chystá v nejbližších dnech upravit koryto Litovického potoka, který protéká centrem města. Stroje odstraní nečistoty a vybagrují některé kusy břehů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na pochodující bagr, který přerušuje hráz | Foto: Milan Kopecký

Cílem je vytvořit místo, kam budou lidé rádi chodit na procházky. K potoku v tuto chvíli není dobrá přístupová cesta a nejde kolem něj procházet. Navíc jeho současný vzhled k odpočinku neláká.

Úprava by měla stát okolo 15 milionů korun. Právě peníze celou akci zdržely.

Bagry měly v Hostivici začít pracovat už na jaře tohoto roku. Město ale čekalo na schválení dotace od Státního fondu životního prostředí. Samotná radnice by na tak velkou investici peníze neměla.

Město při svém rozhodování o nové podobě Litovického potoka nebylo jednotné. Části politického spektra vadí například to, že po úpravě toku se zmenší prostor u hostivické základní školy.

Kolem ní projíždí hlavně ráno před vyučováním stovky aut. Rodiče si totiž navykli vozit své děti do školy autem.

Jedna z možností, jak vyřešit přecpanou silnici před školou, bylo podle některých představitelů města, rozšíření stávající cesty.

Příznivci úprav Litovického potoka ale říkají, že rozšíření cesty by nepomohlo, protože v ulici musí tak jako tak zůstat jednosměrka. A to kvůli jiným dopravním omezením ve městě.

Zastupitelstvo každopádně změnu schválilo, a tak se kolem potoka už brzo začne bagrovat.


Zvětšit mapu

Kateřina Havránková, Veronika Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme