Do Českých Budějovic se vrátí půlmaraton, na začátku června

Přípravy letošního Budějovického půlmaratonu jsou v plném proudu. Do Českých Budějovic se světová běžecká elita vrátí 8. června. Trasa zůstává stejná jako loni, zvyšuje se ale počet běžců. V hlavním závodě bude startovat letos 3500 závodníků. Registrace je otevřená už od podzimu a zbývá zhruba polovina volných míst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budějovický půlmaraton 2012 | Foto: Miroslav Tichák

„Kromě hlavního závodu těch 21 kilometrů mají možnost rozdělit si závod na čtyřčlennou štafetu, kdy první tři běží pět kilometrů a ten poslední zbývajících šest kilometrů. Jako novinku máme závod 2Run, což je pro dvojici, kdy první běží deset kilometrů a druhý zbývajících jedenáct,“ popsala jedna z organizátorek akce Veronika Honsová.

„Další možností je zúčastnit se rodinného běhu na tři kilometry, to je závod nesoutěžní pro rodiny s dětmi, prarodiči nebo kočárky,“ dodala.

Historicky první Budějovický půlmaraton se loni do světového žebříčku zapsal dvacátým nejrychlejším časem. Keňan Chebii zdolal trasu dlouhou 21 kilometrů za méně než hodinu.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme