Do dvorany slávy vstoupí v Olomouckém kraji národopisec Ladislav Čechák

Cenu Olomouckého kraje za celoživotní přínos v oblasti kultury převezme zakladatel folklorního souboru Týnečáci Ladislav Čechák. Letošní novinku – Cenu za výjimečný počin v oblasti tradiční lidové kultury získal cyklus akcí Hanácký rok ve Velké Bystřici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomoucká radnice - pohled z věže na Horní náměstí

Olomoucká radnice - pohled z věže na Horní náměstí | Foto: Aleš Spurný

Osobností roku jsou historik umění Pavel Zatloukal a sochař a fotograf Antonín Suchan. Cenu hejtmana získalo sdružení Balet Globa. Ocenění za výjimečné počiny pak převezmou například divadelní režisér Robert Balogh, Ctirad Štipl za dokument Deník Otty Wolfa a zvonařská dílna v Brodku u Přerova.

Také veřejnost může v anketě rozhodovat o ceně za výjimečný počin. „Expozice ve Vlastivědném muzeu Jesenicka, Čarodějnické procesy na Jesenicku v 17. století, Festival Blues Alive Šumperk, Festival Opera Schrattenbach, JOSEFKOL - mezinárodní sraz mistrů řemesla kolářského a kočárnického, koncert José Cury v Olomouci, Pekařovská pouť, Prostějovské hanácké slavnosti, Přehlídka animovaného filmu, nové expozice ve Vlastivědném muzeu v Olomouci a Setkání Hanáků na Svatováclavských hodech v Tovačově,“ vyjmenoval deset akcí náměstek hejtmana Radovan Rašťák (ČSSD).

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme