Do dvou let by mohl mít Liberec novou polikliniku v centru města

Za dva roky by měla v centru Liberce stát nová poliklinika. Mělo by v ní být kolem 40 ordinací vybavených digitální technikou a také potřebné laboratoře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice, čekárna, poliklinika, (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Polikliniku se chystá postavit společnost Euroclinikum, která provozuje v Česku řadu nemocnic a poliklinik, na Liberecku nedávno převzala Městskou nemocnici Frýdlant.

„Počítáme s tím, že přístroje, které ještě dnes nejsou plně digitální v našem zařízení na radiodiagnostice v Klášteře, že bychom obnovovali jako plně digitální přístroje. To je to nejdražší z té technologie, pak i další zobrazovací metody jako ultrazvuky a podobně. Ostatní bude na vyjednávání s lékaři, kteří budou buď naši, nebo budou v nájmu, jaké zázemí budou chtít. Jsme připraveni jim vyhovět,“ říká jednatel společnosti Euroclinikum Zdeněk Kubr.

Současná liberecká poliklinika sídlí v budově kláštera, kde si lékaři pronajímají ordinace od církevního řádu. Její nevýhodou je, že se jedná o starou budovu, která navíc není dobře dostupná veřejnou dopravou.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme