Do Jeseníků míří vyznavači adrenalinu. Koná se zde freestyle ski závod

Velkou dávku adrenalinu přinese dnes lidem v Jeseníkách freestylový závod ve skocích na lyžích. Vůbec poprvé se klání koná v létě. A jezdce čeká ještě jedna premiéra. Nebudou skákat do vody, ale do nafukovacího polštáře. Sportovně-rekreační areál Miroslav v Lipové Lázních slibuje velkolepou podívanou. Freestylisti předvedou ty nejtěžší triky, slibuje ředitel závodu Filip Taraba:

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Freestyle ski | Foto: Archiv

„Budou se tam předvádět dvojitá salta a různé dvojité rotace, což je i ve světě ve freestylovém sportu úplná novinka. Lidé, kteří tento sport vůbec neznají, uvidí rovnou ty nejtěžší a nejobtížnější skoky.“

„Bude se skákat do patnáctimetrového nafukovacího bagu, za pomoci šedesátimetrového rozjezdu na umělé hmotě, který bude doplněn sněhem. Jezdci tedy budou mít vytvořené podmínky jako v zimě,“ dodává Taraba.

První letní freestylový závod ve skocích na lyžích v ČR začíná na Miroslavi v Lipové Lázních v 15 hodin. Po něm bude následovat festival elektronické taneční hudby. Pořadatelé připravili tři pódia.

Andrea Švubová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme