Do Jindřichova Hradce zavítají poslední žijící váleční letci

Dvacáté setkání válečných a poválečných letců připravili na dnešek členové Klubu historie letectví v Jindřichově Hradci. Vzhledem k věku veteránů z druhé světové války se zřejmě jedná o poslední takové setkání v České republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jindřichův Hradec, kam se Smetanovi přestěhovali z Litomyšle | Foto: licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported, Martin Šanda

V devadesátých letech přijížděly na setkání do Jindřichova Hradce desítky válečných letců. Tentokrát se sem vydají už jenom dva nebo tři a s nimi skupina vdov.

Fanoušci vojenské historie se tu budou moct setkat s letci Emilem Bočkem, Aloisem Dubcem a zřejmě i Miroslavem Štanderou. Pozvání přijal také poslední účastník výcviku v Anglii, výsadkář Jaroslav Klemeš.

Posledního setkání s válečnými letci se zúčastní také tvůrci seriálu Zdivočelá země a filmu Tmavomodrý svět - Martin Dejdar a oba Svěrákové.

Přijede i mistr světa v plastikovém modelářství Jiří Dvořák, který pro Letecké muzeum v Deštné přiveze model německé proudové stíhačky Me 262. A stisknout ruku letcům se chystá i kosmonaut náhradník Oldřich Pelčák.

Jubilejní a zároveň poslední setkání válečných letců v Jindřichově Hradci začne v kostele svatého Jana Křtitele v deset hodin jazzovým koncertem. Ve dvanáct hodin položí veteráni květiny u Památníku Letců a odpoledne pro ně bude připravené neformální posezení na jindřichohradeckém vojenském cvičišti.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme