Do karlovarské pěvecké soutěže dětí Karlovarský skřivánek se přihlásilo přes sto zpěváčků

V Karlových Varech se od pondělí do středy koná krajské kolo soutěže dětí v sólovém zpěvu Karlovarský skřivánek. Tu organizuje už po osmnácté Mezinárodní pěvecké centrum Antonína Dvořáka a opět se koná v prostorách Základní školy a Základní umělecké školy v Karlových Varech - Rybářích. Do soutěže se přihlásilo přes sto zpěváčků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ze slavnostního vyhodnocování celostátního kola soutěže mladých zpěváků Karlovarský skřivánek 2012. Udělena byla dvě první místa, a to pro Viktora Nováka ze Základní školy v Děčíně a Veroniku Langrovou ze ZŠ ve Veltrusích u Prahy.

Ze slavnostního vyhodnocování celostátního kola soutěže mladých zpěváků Karlovarský skřivánek 2012. Udělena byla dvě první místa, a to pro Viktora Nováka ze Základní školy v Děčíně a Veroniku Langrovou ze ZŠ ve Veltrusích u Prahy. | Foto: Zdeněk Levý

Za dobu svojí existence prošla soutěží řada mladých talentů, a někteří se dnes věnují zpěvu profesionálně.

„A to jak na scéně klasického zpěvu, tak i v populární muzice. Víme, že Zbyněk Drda, který asi dvakrát vyhrál Karlovarského skřivánka, v různých věkových kategoriích, nakonec vyhrál i Superstar,“ potvrzuje ředitel pořádajícího Mezinárodního pěveckého centra Alois Ježek.

Přehrát

00:00 / 00:00

O soutěži Karlovarský skřivánek natáčela redaktorka Dana Jelínková.

Tentokrát přijede do lázeňské metropole přes 100 mladých zpěváčků z 10 krajů. Soutěžit budou ve dvou kategoriích.

„Od šesti do desíti let a od desíti do patnácti let. Ti jsou ještě rozdělení na ty, kteří se učí zpívat nebo chodí do hlasové výchovy a na ty, pro které je zpěv pouze zábavou. Ti, pro které je zpěv pouze zábavou, zpívají dvě písně – národní a libovolnou. Ti, kteří se chodí učit zpívat, mají i třetí úkol. Musí zazpívat nějakou píseň národní, v náročnější úpravě,“ doplňuje Alois Ježek.

Pěvecké výkony bude hodnotit pětičlenná porota sestavená z pedagogů prestižních konzervatoří. Akce se koná pod záštitou karlovarského primátora Petra Kulhánka a hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného.

Mediálním partnerem je Český rozhlas Plzeň.

Dana Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme