Do Karlových Varů přijeli vystavovat chovatelé koček z různých koutů Evropy

V Karlových Varech se sešli chovatelé různých kočičích plemen. V rámci prestižní soutěžní výstavy sem přivezli stovky zvířat. Událost se do lázeňské metropole vrací už řadu let a setkává se s oblibou nejenom u vystavovatelů z celé Evropy. Láká i širokou laickou veřejnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstava koček v mladoboleslavském Ekocentru Zahrada | Foto: Jana Huzilová

Do Karlových Varů dorazilo 230 koček různých plemen. O účast na soutěžní expozici je takový zájem, že musí být rozdělena do dvou dnů.

„Poprvé tady máme singapurskou kočku, kartouzské kočky. Málo početná plemena jsou třeba somálské kočky,“ říká pořadatel tradiční události Jan Choulík a pokračuje:

„Na druhou stranu tady máme tradičně neskutečné množství koček britských koček ve všech varietách. Kupodivu tady máme velké zastoupení ruských koček. A k nejobdivovanějším patří největší plemeno na světě, tedy mainské mývalí kočky.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na výstavě koček v Karlových Varech natáčela reportérka Pavla Sofilkaničová

Na výstavu přijeli posuzovatelé z celého Česka. Vystavovatelé se sjíždějí nejen z tuzemska, ale i mnoha evropských zemí, například z Polska, Nizozemska, Německa, Rakouska či Francie.

Chovatel Libor z Prahy právě pro svou kočku získal vynikající ohodnocení. „Je to strašně příjemné, za takovouto kočkou je vidět obrovská práce chovatele. Nejsou to náhodné linie, výběr od oka. Je to jako umění, jako krasobruslení, ty nuance jsou opravdu malé,“ vysvětluje.

Mezinárodní přehlídka kočičích plemen každoročně láká i celou řadu diváků, kteří noblesní zvířata přicházejí obdivovat.

„Máme podle všech jednu z nejlepších výstav v České republice, já si myslím, že úplně nejlepší. Překračují kritéria i zahraničních výstav,“ tvrdí Jan Choulík a dodává:

„Jediné, čím jsme limitováni, je malý prostor, tato výstava by si zasloužila podstatně více prostoru. Tento je úžasný, útulný – ale malinký.“

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme