Do Karlových Varů přiletělo méně lidí. Rusové raději využívají letiště v Praze

Do Karlových Varů přiletělo loni méně pasažérů. Kvůli nižší poptávce ruských klientů zaznamenalo letiště meziroční pokles o téměř 42 procent. Město ale podle regionálního Deníku věří, že se situace letos zlepší.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní letadlo Českých aerolinií-ilustrační-foto

dopravní letadlo Českých aerolinií-ilustrační-foto | Foto: Filip Jandourek

Letiště Karlovy Vary zavádí nové linky do Düsseldorfu a Tel Avivu, které mají přilákat více cestujících. Do Německa se začne létat na konci března, do Izraele pak v polovině června.

Nadále také jedná o sezónním leteckém spojení s uzbeckým Taškentem. Kvůli špatným výsledkům naopak zrušilo linku z Petrohradu a snížilo počty letů z Moskvy.

Někteří Rusové se pak do Karlových dostávají jinudy než přes místní letiště. Díky nižším cenám letenek z Moskvy do Prahy letí do hlavního města a na západ Čech se pak dopraví po zemi.

Na poklesu odbavených cestujících mělo vliv i zrušení charterových spojení do turecké Antalye. Zhoršené bezpečnostní podmínky v Turecku znamenaly propad poptávky u českých klientů o tuto destinaci, doplňuje regionální Deník.

Letiště Karlovy Vary odbavilo v roce 2016 celkem 23 235 cestujících, což znamená pokles o 41,5% ve srovnání s rokem 2015.

„Objem provozu a pokles počtu cestujících se samozřejmě odrazí i v ekonomických výsledcích společnosti Letiště Karlovy Vary za rok 2016. Společnost však ztrátové hospodaření očekávala a byla na něj připravena, přesná čísla budou k dispozici po uzavření účetnictví za loňský rok v průběhu několika týdnů“ sdělil náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme