Do Karlových Varů vlakem s jízdním kolem? Mise jen pro odvážné a trpělivé

Kinosály a promítací místa na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech jsou od sebe dost daleko. Aby milovníci kinematografie neztráceli čas chozením z jedné strany města na druhou, jezdí po Varech speciální autobusová linka. V provozu jsou také půjčovny kol. Pokud si ale budete chtít přivézt kolo svoje, vybavte se „gumicuky“, obrovskou dávkou trpělivosti a velkorysosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolo(š) | Foto: Petr Kološ

Nedávné bouřky podemlely část trati do Karlových Varů. Pokud se tedy do města chcete dostat od Chebu, na internetu se dozvíte, že jízdní kolo vám České dráhy dopraví jen do Chodova. Informace potvrzuje i pokladní na nádraží.

Přehrát

00:00 / 00:00

S kolem vlakem se na filmový festival do Karlových Varů vypravil Petr Kološ

Z Chodova do Varů to není daleko. Rozhoduju se, že to došlapu, kolo budu ve Varech opravdu potřebovat. Když svůj příběh líčím v rychlíku průvodčí, říká mi, že v Chodově ve skutečnosti čeká na kola a kočárky speciální vůz. Uvěřím, a připlácím za dopravu až do Karlových Varů...

Jsme v Chodově. Když se ptám, na to, kam si mohu uložit své kolo, zřízenec v oranžovém mě vede k dodávce z půjčovny. Uvnitř sedí řidič v modrém. Kola prý bere jen od rychlíku, ale protože ten přijede už za necelých 10 minut, vezme ho.

K mému úžasu ho bez jakéhokoliv zajištění prostě hodí v dodávce na podlahu. Jestli se mi to nelíbí, mám si prý něco na zajištění sehnat sám.

'Vaše kolo je křáp'

Běžím do dopravní kanceláře. V místnosti u okna sedí zřízenec v oranžovém, který mě přivedl k dodávce. Sděluje, že kola nevážou, a to moje už vůbec ne, protože je to „křáp“.

Pracovníci v dopravní kanceláři mě posílají pro provázek do osobní pokladny. Se získaným provázkem se vracím k dodávce, ve které na zemi leží moje kolo.

Chlapík mi kolo, které přivazuju do oka v boční stěně dodávky, vytrhává z rukou a vyhazuje ho z dodávky ven…

Kolo z Chodova do Varů nakonec odváží autobus | Foto: Petr Kološ

Moje kolo tedy nakonec z Chodova odváží autobus. Po podlaze modré dodávky se cestou do Varů smýká stříbrné horské kolo cestujícího, který se těmto přepravním podmínkám nevzepřel.

„Já se musím omluvit za externího pracovníka. Je to externí firma, která pro nás zajišťuje spoje náhradní autobusové dopravy. České dráhy s tou externí firmou projednaly událost, která se vám stala,“ říká mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Výluka by v tomto úseku měla skončit v pondělí 1. července.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme