Do konce roku vznikne v Koutech nad Desnou nové lyžařské centrum

V Koutech nad Desnou na Šumpersku právě teď vyrůstá obří zimní areál. Bude největší v Jeseníkách. Kolaudace areálu se chystá na konec října, první lyžaři by se měli na sjezdovkách prohánět ještě před koncem letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři švýcarské svahy milují | Foto: Jonas Ruf

Stavba areálu přijde téměř na 300 milionů korun a loni si vyžádala vykácení skoro tří desítek hektarů lesa. Lyžařské středisko, které počítá také s letním provozem, si dělá ambice být podobně známé jako nejznámější areály v Krkonoších.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém lyžařském areálu hovoří redaktorka Českého rozhlasu Zdeňka Jílková

Samozřejmostí bude umělé zasněžování. Součástí areálu bude i infocentrum, restaurace s rychlým občerstvením a pokladnou. V blízkosti se také upravují plochy pro parkování

Tři ze čtyř sjezdovek budou středně až vysoce obtížné. Jedna z nich o délce 2300 metrů bude vůbec nejdelší v Jeseníkách. Při převýšení 550 metrů bude splňovat i parametry pro pořádání mezinárodních lyžařských závodů, včetně světového poháru.

I další sjezdovky budou patřit svou délkou i obtížností k jesenickému nadprůměru. Za hodinu přepraví všechny lanovky a vleky střediska 13 tisíc lyžařů a podél nejdelší sjezdovky povede dokonce šestisedačková lanovka, první svého druhu v České republice.

Původně měl být areál otevřený v zimě, ale kvůli prodlevě kácení dřevin, se otevření posunulo až na letošní rok.

Zdeňka Jílková, David Hartmann Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme