Do konce roku vznikne v Koutech nad Desnou nové lyžařské centrum

V Koutech nad Desnou na Šumpersku právě teď vyrůstá obří zimní areál. Bude největší v Jeseníkách. Kolaudace areálu se chystá na konec října, první lyžaři by se měli na sjezdovkách prohánět ještě před koncem letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři švýcarské svahy milují | Foto: Jonas Ruf

Stavba areálu přijde téměř na 300 milionů korun a loni si vyžádala vykácení skoro tří desítek hektarů lesa. Lyžařské středisko, které počítá také s letním provozem, si dělá ambice být podobně známé jako nejznámější areály v Krkonoších.

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém lyžařském areálu hovoří redaktorka Českého rozhlasu Zdeňka Jílková

Samozřejmostí bude umělé zasněžování. Součástí areálu bude i infocentrum, restaurace s rychlým občerstvením a pokladnou. V blízkosti se také upravují plochy pro parkování

Tři ze čtyř sjezdovek budou středně až vysoce obtížné. Jedna z nich o délce 2300 metrů bude vůbec nejdelší v Jeseníkách. Při převýšení 550 metrů bude splňovat i parametry pro pořádání mezinárodních lyžařských závodů, včetně světového poháru.

I další sjezdovky budou patřit svou délkou i obtížností k jesenickému nadprůměru. Za hodinu přepraví všechny lanovky a vleky střediska 13 tisíc lyžařů a podél nejdelší sjezdovky povede dokonce šestisedačková lanovka, první svého druhu v České republice.

Původně měl být areál otevřený v zimě, ale kvůli prodlevě kácení dřevin, se otevření posunulo až na letošní rok.

Zdeňka Jílková, David Hartmann Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme