Do Krušných hor se vrátila zima. Některé vleky ale zůstávají zavřené

I přes sněhovou nadílku v posledních dnech zůstávají některé vleky v Krušných horách zavřené. Ani běžecká stopa není všude ideální. Počasí během víkendu by mělo být podle předpovědí zatažené, místy se ale může vyjasnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři v Krušných horách

Lyžaři v Krušných horách | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

Nejlepší podmínky zatím nabízí ski areál Klínovec. Na sjezdovkách tam leží až 70 centimetrů sněhu. Opět jsou spuštěny vleky v areálu Neklid na Božím Daru a běžecké stopy jsou také upravené. Naopak horší podmínky panují v Nových Hamrech. Sněhu je tam málo, přesto se ale lyžuje.

„Díky tomu, že jsme zasněžili jednu sjezdovku v areálu ABC SKI, tak tam samozřejmě bude o víkendu jezdit. Ostatní sjezdovky mají tak málo sněhu, že se do toho v podstatě nedá vůbec vjet rolbou,“ přibližuje provozovatel areálu Tomáš Naňka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak to vypadá s provozem krušnohorských areálů zjišťovala redaktorka Pavla Sofilkaničová

Podobné je to podle něj i u běžeckých tratí. „Déšť sebral veškerý přírodní sníh a během tohoto týdne nasněžilo minimum, takže běžecká rolba nemohla vyjet. Ale na loukách se na běžkách lyžovat dá. Budeme ale doufat, že ještě sníh napadne, aby se všechny areály a běžecké tratě mohly zprovoznit,“ věří.

Pro nedostatek sněhu zůstává například zavřený areál v Kraslicích. Na Bublavě, v Mariánských Lázních nebo v Aši je sněhu dost a tak se návštěvníci mohou chystat i tam. Nikola Dörflerová zve třeba i do Perninku, kde jsou v provozu všechny tři areály a díky mrazům se také hojně zasněžuje.

„Novinkou je ve ski areálu Nádraží provoz denně do 18 hodin. Krušnohorská lyžařská magistrála nemůže být zatím pro nedostatek sněhu strojově upravena a tak nám nezbývá než doufat, že ještě nějaký sníh připadne,“ doufá.

O víkendu se bude jezdit také ve ski areálu Abertamy. „V sobotu bude v provozu hlavní vlek, protože máme dost sněhu a pořád ještě zasněžujeme. Lyžaři mohou využít jak velkou sjezdovku, tak dětský pás, otevřen bude i bufet a parkování je u nás zadarmo, přímo u vleku,“ zve návštěvníky provozovatel areálu.

Během víkendu bude na horách spíše zataženo. S novou sněhovou nadílkou se spíš nepočítá. Teploty by měly klesnout až na minus deset stupňů Celsia. V noci až na minus čtrnáct.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme