Do Labe u Ústí unikla neznámá látka, skvrna je dlouhá sedm kilometrů

Zatím neznámá látka unikla do dolního toku Labe. Na hladině vytvořila skvrnu dlouhou sedm kilometrů. Do řeky se látka nejspíš dostala z poškozené dešťové výpustě v centru Ústí nad Labem. Zachytit ji má sedmdesátimetrová norná stěna, kterou hasiči postavili v Hřensku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norná stěna na Bílině | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

„Pravděpodobně mohla vytéci z dešťové výpusti mezi mostem Dr. Edvarda Beneše a Mariánským mostem v Ústí nad Labem. Jednotka ze stanice Děčín a dobrovolná jednotka z Hřenska vyjely na soutok Labe a Suché kamenice v Hřensku postavit záchytné norné stěny. Spolu s policií provádějí monitoring vodního toku,“ řekl mluvčí ústeckých krajských hasičů Lukáš Marvan.

O jakou látku se jedná, ukážou výsledky vzorků, hotové mají být zítra. Jiří Mach z Povodí Labe tvrdí, že živočichy v řece ani v jejím okolí by ohrozit neměla.

„Látka asi závadná není, protože nedochází k žádnému úhynu ryb. Podobná látka párkrát po Labi tekla, nikdy to závadné nebylo. Ropného původu to bude, nesmrdí to ale po žádných těkavých látkách,“ konstatoval Mach.


Zvětšit mapu

Milan Kopp, Igor Maňour, Josef Suk, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme