Do Olomouce se po roce vrací noční autobusová linka

Obnovený noční autobus vyjede v Olomouci dnes krátce před půlnocí pod číslem padesát. Nahradí tak původní tři noční linky zrušené loni kvůli úsporám i malé vytíženosti. Olomoučanům se ale tento stav nezamlouval a po stížnostech a peticích teď město znovu vrací autobus do nočních ulic, i když jen v okleštěné podobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomouc

Nová noční autobusová linka bude v podstatě kopírovat tramvajové tratě a Olomoučané to vesměs vítají. Podle radních nová linka pokryje devadesát procent poptávky. Například obyvatelé sídliště v městské části Nové Sady se ale budou muset spolehnut jen na vlastní nohy nebo taxíky.

Také ekologové z Hnutí Duha, kteří kvůli rušení noční linky iniciovali loni protesty, jedním dechem dodávají, že jedna linka městu nestačí a měla by se přidat další. Radnice uklidňuje, že po půl roce provoz vyhodnotí a případně upraví.

Noční autobus přijde městskou kasu ročně na 860 tisíc korun, o zdražení jízdenky za noční projížďku Olomoucí se zatím neuvažuje.

Blanka Mazalová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme