Do Olomouce se sjedou rodiny předčasně narozených dětí

Velkou rodinnou oslavu dnes bude nejspíš připomínat první setkání rodin předčasně narozených dětí v Olomouci. V rodinném centru Heřmánek sfouknou svíčku na velkém narozeninovém dortu, ukáží si fotografie a společně s lékaři a zdravotními sestrami oslaví, že se děti podařilo zachránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

novorozenec v inkubátoru | Foto: Babyweb.cz

Narození miminka je většinou radostná událost. Když se ale narodí předčasně, radost se změní ve strach a stres. Dnešní setkání je takovou malou oslavou toho, že děti přežily a že rodiny těžkou situaci ustály.

Přehrát

00:00 / 00:00

O setkání rodin předčasně narozených dětí na Olomoucku informuje Radka Kvasničková

Na setkání přijdou jak mámy a tátové, kteří už to nejhorší mají za sebou, tak rodiče, kteří se o předčasně narozené miminko starají právě teď. Organizátoři akce je chtějí především povzbudit, říká Lucie Opletalová z rodinného centra Heřmánek.

„Kdo nezažil, že se jeho děti narodili dřív, tak si to nedovede představit a právě to, že si o tom mohou popovídat a ukázat si fotky, je velká emoční podpora mezi rodinami navzájem. Doktory a sestřičky zase potěší, když vidí, že jejich práce má smysl.“

Setkání si ale určitě užijí i děti. Kromě narozeninového dortu pro ně organizátoři připravili spoustu her a zábavy. Každé dítě obdrží také pamětní list.

Igor Maňour, Radoslava Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme