Do Písku se po roce opět vrací hazard

Jediný den chyběl vyhlášce, umisťující výherní hrací přístroje na okraj Písku, do pouhého roku existence. Písečtí zastupitelé ji svým rozhodnutím dnes zrušili a nahradili novou obecně závaznou vyhláškou, která zohlednila deklaraci Sdružení zábavního průmyslu UNASO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

město Písek | Foto: Pavel Kudrna

Provozovatelé automatů se v ní zavázali k tomu, že odstraní reklamu a jackpoty z vnějšku heren, že nenechají hrát osoby mladší 18 let nebo že nebudou nalévat hráčům alkohol zdarma.

Vyhlášku prosadili těsnou většinou 14 hlasů opoziční zastupitelé. Vedení města, včetně místostarosty Vojtěcha Bubníka, tomu nedokázalo zabránit.

„Byla velká diskuse, názory se naprosto liší. Posléze zastupitelstvo přijalo usnesení, že ano, tam, kde budou provozovatelé dodržovat zásady, budou automaty povoleny,“ řekl Vojtěch Bubník.

Dodal, že získané prostředky z hazardu město použije na sport, podporu aktivit mládeže a další činnosti, které by měly minimalizovat vlivy negativních jevů.

„Já jsem nehlasoval pro tuto vyhlášku,“ zdůraznil Vojtěch Bubník.

Eva Kadlčáková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme