Do požárem poničené textilky Mileta se vrátili první zaměstnanci

Zničená přípravna výroby a škoda za více než 200 milionů korun. Takové následky má prosincový požár v hořické textilce Mileta. V jejím areálu stále pracují statici, kteří mají rozhodnout o tom, jak velká část budovy bude muset být stržena. Do práce se dnes poprvé od neštěstí vrátili také někteří zaměstnanci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár Milety v Hořicích na Jičínsku.

Požár Milety v Hořicích na Jičínsku. | Foto: Jiří Fremuth | Zdroj: Český rozhlas

První pracovní den nového roku se hořická firma pomalu začala navracet k životu. Do práce přišli jak techničtí, tak i administrativní zaměstnanci. Ti všichni intenzivně pracují na tom, aby co nejrychleji obnovili provoz. Tři pracoviště se musí přesunout do nových prostor.

Těch je v areálu dostatek, takže se teď přepojují počítače, přemisťují i celé kanceláře. Firma má totiž na začátek roku sjednáno hodně zakázek. I proto by neměl být nikdo z 360 zaměstnanců propuštěn.

"My neplánujeme, že bychom propouštěli svoje spolupracovníky, protože tato firma je postavena na profesionalitě a zejména zkušenosti technických kádrů. V tomto směru můžou být všichni klidní. Část zakázek bude zpožděná, u některých zakázek to může být třeba až 4 týdny. Ale na první kontakt s našimi klienty zjišťujeme, že to budou akceptovat a mají pro tuto situaci pochopení," říká generální ředitel Otakar Petráček.

Vedení firmy chce obnovit zničenenou budovu v původním půdorysu a chce, aby už příští týden začala pracovat tkalcovna. Ta prosincovým požárem, hlavně díky dobré práci hasičů, poškozena nebyla. Požár ale zničil takzvanou přípravnu celé výroby, která se zatím přesune na jiná místa. V polovině ledna začne Mileta fungovat ve starém systému.

Vedení podniku chce proto tuto část provozu přesunout na jiné místo, kam konkrétně to se zatím ještě neví. Neměl by to ale být zas až tak veliký problém. A to hlavně proto, že i konkurenční textilní firmy projevily jistou dávku solidarity a nabídli Miletě pomoc.

Už v polovině ledna se tak Mileta vrátí do starého systému s tím, že bude část výroby dovážet. To ale nic nezmění na tom, že v polovině ledna opět začne vyrábět a prodávat.

Nicméně část zakázek bude určitě zpožděna, a to zhruba o jeden až čtyři týdny. Zákazníci podniku ale danou situaci chápou a z prodlev by neměly vzniknout žádné finanční sankce.

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme