Do Prahy míří motorkářský klan Hell´s Angels

Do Prahy se na třídenní sraz sjíždějí členové motocyklového klanu Hell´s Angels.Sraz se uskuteční na pražském koupališti Džbán. Členové tohoto klanu nemají ve světě zrovna dobrou pověst. Policie je proto už od večera v pohotovosti a zavedla některá bezpečnostní opatření.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muži na Harley-Davidsonech stárnou

Muži na Harley-Davidsonech stárnou | Foto: Markéta Konvalinová

Policie provádí monitoring příjezdu účastníků srazu nejen na hranicích, ale i na příjezdových komunikacích v Praze. Má k dispozici rovněž informace od kolegů ze zahraničí,“ říká mluvčí policie Andrea Zoulová a dodává:

V Praze musejí řidiči počítat s dílčím omezením dopravy v Evropské ulici, kde budou policisté v případě výskytu většího množství motorkářů svádět dopravu do jednoho jízdního pruhu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Do Prahy míří na třídenní motorkářský sraz členové klanu Hell´s Angels. Téma pro člena vedení motorkářského klubu Black Dogs Aleksi Šeda alias Al Professora.

Podle Aleksi Šeda alias Al Professora z vedení motocyklového klubu Black Dogs se motorkáři dělí na dvě skupiny.

„Motorkáři se většinou rekrutují v klubech se záhlavím MC a dělí se na dva druhy. Takzvané jednoprocentní a devětadevadesátiprocentní. Zmíněná druhá kategorie se rekrutuje spíše s povolání, které mají za poslání ochranu lidského života, jednoprocentní kluby jsou definovány jinak. Avizovaní Hell´s Angels jsou dominantním klubem jednoprocentních,“ upřesnil Šedo v Ozvěnách dne.

Podle Šeda se dají členové jednotlivých motorkářských klubů poměrně jednoduše vizuálně odlišit.

„Na zádech nosí motorkáři a členové MC klubů takzvané trojdílné barvy. Z těch i laik vyčte, do jakého klubu konkrétní motocyklista patří. Kdo se vyzná v motorkářském dění více, může vydedukovat i další detaily, a to například v podobě zařazení v klubové hierarchii,“ uvedl Šedo.

Jak bylo řečeno, o členech Hell´s Angels, ale i dalších motorkářích se proslýchá, že mnohdy stojí už za hranicí zákona a mají blízko ke zločinu. To ale Šedo popírá:

„Nelze paušalizovat a soudit skupinu podle některých jednotlivů. To platí i v obecné společenské rovině. Označit Hell´s Angels za zločineckou organizaci není fér.“

Lukáš Vincourek, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme