Do Prahy se na čas vrátí trolejbus

V místě bývalé konečné trolejbusu v Praze na Orionce vyrostla po osmadvaceti letech od ukončení jejich provozu v metropoli nová trolejbusová trať. Jde o obnovenou smyčku této trati, dlouhou ale jen několik málo metrů. Trolejbusy se sem ve skutečnosti nevrátí, půjde jen o jakousi připomínku doby, kdy v Praze ještě trolejbusy běžně jezdily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba trolejbusové smyčky Orionka v Praze | Foto: Tomáš Adamec

Prostor bývalé konečné zatím soukromý developer přilehlého bytového komplexu dodělává. „Přímo ten cíp, který je věnovaný zastávce trolejbusu bude vlastně jen silnice vydlážděná kamením tak, jak byla původně - místo věnované jakémusi prostoru pro lidi, kteří na zastávce čekali. A pak tam budou 4 ocelové sloupy, které jsou pozůstatkem původních sloupů,“ popisuje Leoš Andrle, ředitel společnosti Sekyra Group.

Tato firma platí většinu úprav místa a jeho okolí. 200 tisíc korunami přispěla také městská část Prahy 10, která za celým nápadem stojí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návrat trolejbusů zprostředkoval ve své exkluzivní reportáži Petr Sehnoutka

„S připomenutím poslední jízdy trolejbusu v Praze přišla městská část jako součást aktivity oživení a zpestření veřejných prostorů v Praze 10. Naším cílem je připomínat lidem historii toho kterého místa,“ řekl vedoucí odboru územního rozvoje Prahy 10 Kamil Kubiš.

Celé memento připomínající provoz poslední pražské trolejbusové linky ze Strahova do Vršovic má být hotové letos v září.

I když dnes nikdo nepočítá s tím, že by se do Prahy trolejbusy vrátily, letos se tak na jeden den stane. V říjnu chce městská část ve spolupráci s dopravním podnikem na toto místo přivézt i jeden z historických trolejbusů.

Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme